Impregnační přípravek na beton/savý povrch Permagard (500 ml) Zobrazit větší

Impregnační přípravek na beton/savý povrch Permagard (500 ml)

Nové

Impregnační přípravek na savé kameniny, přírodniny, betony nebo fasády. Chrání povrch ošetřeného kameniva před vodou a zabraňuje usazování nečistot.

Základní vlastnosti:

 • objem: 500 ml.
 • berbarvý, nelepivý.
 • vhodný pro savý podklad.
 • spotřeba: 30 - 200 ml/m2 (dle savosti povrchu).
 • český výrobek.

Více informací

 Nanotrade

Dostupnost: 1 ks skladem

Konečná cena:

529,00 Kč (cena s DPH)

Trápí vás mechy a řasy na vašem betonovém plotu nebo střeše nebo máte věčně špinavý plot? Poté si zakupte přípravek Permagard, který vaše povrchy ochrání před vlhkostí nbo nečistotami.

Permagard je zcela průhledný výrobek, který nijak nemění vzhled povrchu. Po uschnutí je nelepivý a umožňuje vzdušnou prodyšnost podkladu. Působí proti vodě a zároveň zvyšuje čistotu podkladu s velmi dlouhodobými účinky.

Prostředek slouží k ochraně před dešťovou vodou, zabránění vzniku výkvětů, zabránění vzniku mikrotrhlin a to vše s dlouhodobými účinky. Zajišťuje ochranu ošetřeného povrchu před znečištěním těžko odstranitelnou špínou – nečistotami od projíždějících automobilů, močí, sazemi, oleji, malými částicemi nanesenými deštěm, a to vše i u porézních povrchů. Na nanesené vrstvě zabraňuje růstu mechů a řas.

Výrobek usnadní odstranění znečistěného povrchu od žvýkaček, olejových produktů, moči. Nanohydrofobní prostředek má dlouhodobě trvající účinky, zpevňuje podklad proti odrolu vlivem UV – záření a rychlých změn venkovních teplot. K čištění nejsou zapotřebí čistící prostředky ani tlaková voda. Nedochází k zažloutnutí povrchu vlivem povětrnostních vlivů .

Výrobek je vhodný pro materiály z betonu jako jsou kostky, desky, panely, betonové dílce, umělé kameny, betonové zdi, betonové garáže, základy, sloupy, obrubníky, roury, mosty a mostní díly, plochy pokryté betonovou vrstvou, pórobeton a všechny ostatní výrobky z betonu.

Je použitelný pro všechny varianty ze savých přírodních kamenů jako jsou břidlice, pískovec, sádrovec, žula, rula, všechny modifikace mramoru, terasové podlahy atd. a minerální fasády v interiéru i při venkovním použití.

Není vhodný pro lesklé politury, lakované povrchy a materiály zcela nenasákavé.

Příklady použití:

 • ochrana zdí a plotů před močí a ostatními nečistotami.
 • ochrana střech a plotů před růstem mechu a řas. 

Návod k použití

Před použitím dobře protřepte. Prostředek Permagard aplikujte na očištěné a suché povrchy. Povrch musí být důkladně očištěný vodou, nejlépe vysokotlakým vodním čističem nebo párou, nebo ručně nanošamponem.

Doporučená optimální teplota pro aplikaci je 15-25°C. Neaplikujte prostředek na silném slunečním svitu, při nízkých teplotách, mrazu nebo na prochlazené materiály!

Nanášení Permagardu se provádí rozprašovačem (ze vzdálenosti 20-30 cm), namáčením nebo malířským válečkem. Způsob aplikace má vliv na spotřebu materiálu.

Povrch musí být nastříkán min. 2x a to po 2 – 5 minutách. Druhou vrstvu naneste ještě na mokrou první vrstvu. Při nanášení druhé vrstvy se na povrchu mohou tvořit kuličky kapaliny.

Permagard je připraven k přímému použití a nesmí být již ředěn vodou. Doporučujeme při použití na světlé materiály provést nejprve test na méně viditelném místě.

Účinnost se projeví až po jedné hodině a optimální ochranný účinek nastává až po 24 hodinách.

Skladování

Výrobek spotřebujte do 12 měsíců od doručení. Prostředek skladujte v chladných a suchých prostorách, ale zásadně ne při nižší teplotě než 4°C! Po otevření originálního balení musí dojít k rychlé spotřebě výrobku.

Bezpečnostní opatření

 • Výrobek chraňte před dětmi.
 • Při práci nejezte a nepijte. Nekuřte. Pracujte v dobře větrané místnosti.
 • V případě vdechnutí umožněte přístup čerstvého vzduchu.
 • Nepoživatelné! V případě náhodného požití vypláchnout ústa vodou a vypít min. 0,5 l vody.
 • Přípravek používejte pouze pro ošetření povrchů.
 • Při zasažení kůže omývat dlouze proudem vody.
 • Při zasažení očí vymývat proudem čisté vody alespoň 15 min.
 • V případě potíží vyhledejte lékařskou pomoc.

Recenze od zákazníků na WWW stránkách výrobce

Sára Chudobová, Kladno 12.05.2017

S přítelem jsme si opravili domek po babičce, což zahrnovalo i kompletně novou zateplenou fasádu. Bohužel kolem našeho domu chodí pejskaři venčit své miláčky a tak jsme se ani ne za týden po dokončení fasády potýkali s problémem občůraných rohů od pejsků. Najít na trhu cokoliv, co by ochránilo novou omítku od neustálých fleků bylo absolutně marné. Při brouzdání po internetu mne zaujal přípravek na fasády PERMAGARD. Přítel byl skeptický, že je to podvod a že přípravek problém nevyřeší. Stejně jsem na zkoušku objednala nejmenší balení a jeden postižený roh domu jsem přípravkem ošetřila. Na první pohled žádný rozdíl, přípravek nijak nezměnil vzhled fasády ani barvy a i když si pejsci neodpustili dál značkovat náš dům, fleky se na ošetřeném místě už neobjevily. Tekutina po fasádě stekla jako kuličky rtuti a bylo po starostech. Doobjednala jem si větší balení a takto jsme ošetřili celou fasádu na domečku do výšky asi 50 cm a máme vystaráno. Na základě zkušenosti tedy všem, kteří řeší podobný problém přípravek PERMAGARD doporučuji. Náklady na koupi přípravku nejsou tak velké jako na neustálou obnovu nové fasády, takže se určitě vyplatí.